Klass Tävlingsnr Förnamn Efternamn Klubb Förare Namn Navigatör (Förnamn) Namn Navigatör (Efternamn) Klubb Navigatör Båt Motor/HK Färg
ClassicOffshore 1-3 Lennart Karlsson SUK Hans Argell SUK Argo 15 Yamaha 70 Blå
ClassicOffshore 1-93 Arne Jansson RBR Oscar Thulin ÖRK Gambler 45 Johnson Rödstinger 75 Vit
ClassicOffshore 1-110 Jan-Erik Lundberg ÖRK Tommy Palm ÖRK Argo 17 König 65 Röd
ClassicOffshore 2-50 Ante Malmgren RBR Pelle Ericsson RBR Gilbert 21 Volvo 155 Gul/Vit
ClassicOffshore 2-111 Claes-Göran Skareson ÖRK Leif Jansson ÖRK Smuggler 18 Mercury 135 hp Vit
ClassicOffshore 2-191 Kjell Sjölander ÖRK Rikard Sjölander ÖRK Aero 18 Yamaha 90 Röd/Vit
ClassicOffshore 2-200 Ingvar Niemi ÖRK Malin Niemi ÖRK Kulla 21 Mercury black max 175 Vit
ClassicOffshore 2-292 Ronny Axelsson RBR Mats Stoltenberg RBR Hydrolift R20 Mercury XR2 /150 Vit/Grön/Blå
ClassicOffshore 2-652 Björn Söderholm SUK Tommy Rindevall SUK Semo Cobra 17 Mercury 90 Blå/Vit
ClassicOffshore 3-11 Stefan Säfström RBR Fredrik Stahring ÖRK frode 21 Omc 200 Gul
ClassicOffshore 3-57 Magnus Sjölander SBK Nicolina Sjölander SBK Hydrolift 22 Mercury 150 Vit/Svart
ClassicOffshore 3-101 Christer Rohman RBR Christer Berglund RBR SpeedCraft 1100 Mercury 150 Blå
ClassicOffshore 3-151 Lars Ruthman RBR Nicklas Brömster RBR Frode 21 Mercury 150 Xri Vit
ClassicOffshore 3-367 Tony Levin ÖRK Hasse Rydahl ÖRK Bass 22 Mercury XR6 150hk Orange
ClassicOffshore 4-234 Robert Liljefors ÖRK Pia Liljefors ÖRK Manta 20 GT Rover V8 Vit
Inbordare K K-35 Magnus Edlund sbrc Robbin Hilland SBRC Lustcat Opel 240 Orange/Svart
Inbordare K K-152 Gunnar Olderin SBRC Michaela Olderin SBRC Lustcat 22 Opel/200 Vit
Inbordare K K-218 Daniel Bergström SBRC Kjell Bergström SBRC Kulla21 Volvo B19 Orange/Vit
Inbordare K K-227 Oiver Mattsson SBRC Thomas Runholm SBRC Crum 21 238 Grön
Inbordare K K-742 Pierre Wärme SBRC Gustaf Thulin SBRC Gojs special 21 Opel 16v 230hk Grön/Vit/Svart
Offshore 3A A-81 Johan Torsell VROM Majken Asplund RBR B-19 Mercury 115 PRO XS Gul
Offshore 3A A-85 Thomas Billman SBRC       Sport Merc115 Röd
Offshore 3B B-6 Christer Jobs sbrc Anders Myren SBR Twister20 Mercury115 XS Gul
Offshore 3B B-17 Peter Wahlström ÖRK Jessica Fredheim ÖRK Twister 20 Mercury 115 Orange/Silver
Offshore 3B B-32 Rasmus Hamren RBR Madeleine Samuelsson RBR Twister 20 Special Mercury ProXS 115 Gul
Offshore 3B B-55 Fredrik Sjölander SBK Tobias Söderling KMKR Twister 20 Merc 115 Blå/Vit
Offshore 3B B-98 Filip Eriksson RBR Niklas Winqvist RBR Twister 20 Mercury 115 PRO XS Silver
Offshore 3B B-891 Christoffer Boqvist ÖRK Robin Boqvist ÖRK Twister 20 Mercury 115hk Gul
Offshore 3C C-45 Sebastian Groth SBK Josefin Due-Boje SBK Twister 24 200 Vit
Offshore 3C C-55 Erik Sundblad Johansen Drammen Sportsbåt team Malin Lange ÖRK Twister 24 Mercury 200 xs Blå
Offshore 3C C-56 Thomas Grimsrud Outboardklubben Alexander Gladmann Karlssen TRK Twister 24 200 Vit
Offshore 3C C-121 Johannes Lundqvist ÖRK Mattias Lind ÖRK Twister 24 Mercury 200xs VIt
Offshore 3X X-27 Marcus Friberg KMKR Anton Skwirut KMKR Nitra 22SS Evinrude 150 H.O  
Offshore 3X X-64 Sven Johansson Sbk Per Clevenhag SBK XB-03 Merc 200 ros Gul
Offshore 3X X-65 Krister Gahmberg SBK Monica Lindholm SBK Frode 23 200 Röd
Offshore 3X X-68 William Söderlind RBR Marcus Grönwall RBR B23 Elda racing Mercury 200XS Vit
Offshore 3X X-88 Marco Witt KMK Fredrik Lundholm RBR B23 200 xs Svart
Offshore 3X X-166 Anders Köijer XOR Thomas Engvall XOR Hydrostep Mercury 200XS Gul
ThunderCat T 226 Johan Gällström ÖRK Adam Gällström ÖRK Aquarius Tohatsu M50D2 Svart
UL UL-1 Marcus Holm MSF Niklas Andersson MSF Scarab 26 Mercury 525  
UL UL-24 Tim Johansson SBK Daniel Johansson SBK V24 350 Grå
V150 Z-75 Andreas Gustafsson KMKR       Deflector 23 S Evinrude 150 H.O Gul
V150 Z-653 Jan Söderholm SUK Alexander Schönberg SUK Phantom 20 Mercury 150 Vit
V60 J-3 Rikard Ingvarsson ÖRK Pernilla Ingvarsson ÖRK BeeCraft Mercury 60 Grå
V60 J-42 William Ekström SRC Ulf Ekström SRC Dallapieta Mercury 60 Orange/Silver/Vit
V60 J-67 Lina ”Lilltjejen” Thorén SBK Celine Corneman SBK Dallapieta Mercury Formula 60 Silver/Blå
V60 J-216 Max Samuelsson RBR Albin Hellbergh RBR Griffon Mercury 60 Orange
V60 J-333 Alexander Criborn SBRC Robert Fredriksson SBRC Piraya Evo 15 Mercury 60 Vit
V60 J-711 Mathilda Wiberg KMK Hilmer Wiberg KMK Dalpeita Mercury 60 Vit